Zoals altijd spannend tegen Nexus

Afgelopen dinsdag stond voor de selectie de inhaalwedstrijd bij Nexus uit Schiedam op het programma. Voor zowel 1 als 2 was het zaak hier een goed resultaat neer te zetten. Voor 1 met het oog op handhaving, 2 is nog volop in de strijd om het kampioenschap. Na een zeer goede eerste 20 minuten waar 2 op een 8-4 voorsprong kwam, liep het in het vervolg stroever, kwamen de tegenstanders langszij en was het tot de laatste minuut onzeker wie zou winnen. Uiteindelijk trok Nexus 2 aan het langste eind en ging de wedstrijd met 15-16 verloren.

Vervolgens was het aan de hoofdmacht om sportieve revanche te nemen op de forse, misschien iets geflatteerde nederlaag van afgelopen zaterdag tegen ADO. Met de wedstrijden aan het einde van vorig seizoen nog vers in het geheugen, was duidelijk dat dit tegen Nexus mogelijk zou zijn, maar dat het niet gemakkelijk zou worden. En dat bleek. In de eerste helft speelden de tegenstanders lange aanvallen, leunend op het extra aan lengte bij de heren. Korbatjo kon daar redelijk in mee gaan, maar scoren bleek voor beide ploegen een probleem. Voor rust wisten alleen Luuk de Ruiter (2x) en Mischa Coppens de mand te vinden. Een doelpunt vlak voor rust van Nexus betekende een voor hen positieve score van 5-3. Ondanks de lage score was de beleving en bereidheid voor elkaar te werken groot. Er waren voldoende aanknopingspunten om te geloven in een goede afloop. Dat werd door Marcel le Pair in de rust nogmaals benadrukt.

Het beeld van het eerste deel de tweede helft was vergelijkbaar met de eerste helft, al wist Korbatjo nu gemakkelijker de mand te vinden. Helaas gold dat ook voor Nexus dat, ondanks doelpunten van Chaim Reedijk en opnieuw Luuk, uitliep naar 9-5. Maar het laatste deel van de wedstrijd was duidelijk voor Korbatjo. De tegenstander werd vermoeid en nu was het Korbatjo dat in staat was steeds langere aanvallen te spelen, met vele kansen tot gevolg. Dat leidde uiteindelijk ook tot de nodige doelpunten. De achterstand werd omgezet in een voorsprong van 10-12 door doelpunten van Anne van Nes (2x), Ruby Vermaas, Alex de Reus en opnieuw Luuk (2x) en Mischa. Helaas kon Nexus in de laatste minuten nog gelijk komen. Echter, het positieve gevoel dat is ontstaan door uit een achterstand terug te zijn gekomen, hard voor elkaar te hebben gewerkt en Carlo van Veen na blessureleed weer terug te zien keren binnen de lijnen, overheerst.

Zaterdag a.s. treffen beide ploegen elkaar opnieuw. Zal het opnieuw zo spannend worden? Kom kijken en je zult het zien.

 

Doelpuntenmakers: Luuk de Ruiter (5x), Mischa Coppens (2x), Anne van Nes (2x), Alex de Reus, Chaim Reedijk, Ruby Vermaas (allen 1x)